TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNE BAŞVURU

TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNE BAŞVURU

Enes Eskin - 2 ay önce - Hukuk - 200


6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’a göre kurulan, tüketicilerin harç gibi masrafları ödemediği, Tüketici Mahkemeleri’ne göre daha hızlı çözüme ulaştıran Tüketici Hakem Heyetleri kurulmuştur.

YAPAY ZEKA ve ESER SAHİPLİĞİ (FSEK)

YAPAY ZEKA ve ESER SAHİPLİĞİ (FSEK)

Özhan A. Işık - 2 ay önce - Hukuk - 234


Her geçen gün gelişen teknoloji hukuki konularda da çeşitli problemlere yol açmakta ve hukukçuları yeni düzenlemeler yapmaya mecbur bırakmaktadır. Bu yazımızda yapay zekanın FSEK kapsamında değerlendirmesini yapacağız. Acaba Fikir ve Sanat Eserleri Kanunumuz yapay zeka konusunda yeterli düzenlemeler içeriyor mu? Eğer bir yapay zeka bir resim veya müzik yaparsa bunlar FSEK kapsamında korunabilir mi? Yapay zeka nedir ? bu ve benzeri soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

KRİPTO VARLIKLARIN VERGİLENDİRİLMESİ

KRİPTO VARLIKLARIN VERGİLENDİRİLMESİ

Özhan A. Işık - 3 ay önce - Hukuk - 962


Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde para piyasasında büyük ölçekli değişimler meydana gelmektedir. Bu değişimlerin en büyük örneği Blockchain teknolojisinin ortaya çıkardığı sanal varlıklardan biri olan Bitcoindir. Bu sanal birimi diğer para birimlerinden ayıran özellikler; merkezcil bir yapıya sahip olmaması ve güvenlik sisteminin günümüzde sadece teorik olarak kırılmasının mümkün olmasıdır. Bu özellikler yatırımcılar tarafından büyük bir ilgi görmesine neden olmaktadır. Bu yazı kapsamında kripto paraların sistemine özet olarak değindikten sonra asıl problem teşkil eden “Kripto Varlıkların Vergilendirilmesi “konusu işlenecektir.

1921 ANAYASASI MADDELERİ

1921 ANAYASASI MADDELERİ

Enes Eskin - 5 ay önce - Hukuk - 289


1921 Anayasası'nın maddelerinin günümüz Türkçesi ile olan karşılığını hazırladık.

CUMHURBAŞKANLIĞI OFİSLERİ VE İDARİ TEŞKİLATTAKİ YERLERİ

CUMHURBAŞKANLIĞI OFİSLERİ VE İDARİ TEŞKİLATTAKİ YERLERİ

Enes Eskin - 5 ay önce - Hukuk - 866


1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 525. maddesinde; verilen görevleri yerine getirmek üzere Cumhurbaşkanlığına bağlı, özel bütçeli, kamu tüzel kişiliğini haiz, idarî ve malî özerkliğe sahip, Dijital Dönüşüm Ofisi, Finans Ofisi, İnsan Kaynakları Ofisi ve Yatırım Ofisi kurulmuştur.

  • 1
  • 2
ARA
REKLAM
EN ÇOK OKUNANLAR
BÜLTEN ABONELİĞİ

Son paylaşılan makalelerden, anında haberdar olmak için bültene katılın.

Sosyal Bağlantılar
hukukmirasim
hukukmirasim
hukukmirasim